تلفیقی از LED و سخت افزار با فناوری MSI Mystic Light Sync

تلفیقی از LED و سخت افزار با فناوری MSI Mystic Light Sync

افزودن قابلیت نصب دیودهای نورانی (LED) به تازگی در سخت افزارهای موجود مشاهده می شود. این اقدام پس از عرضه ی کارت گرافیک های سفارشی Nvidia Pascal و AMD Polaris رنگ و بوی دیگری به خود گرفت. مادربرد و حتی حافظه های رم نیز از این قاعده مستثناء نبوده و درون آنها از LED و سامانه های روشنایی استفاده می گردد. هم اینک شاهد استفاده از استاندارد RGB در سخت افزارها هستیم. اما یکی از تقاط ضعف این فناوری را می توان عدم هماهنگی در کنترل در ساختار تپش و رنگ بندی عنوان کرد؛ به طوری که هر بخش به گونه ای مجزا نور را در فضا پراکنده می کند و یا برای مدیریت هر سخت افزار نیازمند یک رابط کاربری مجزا هستیم که کار را مقداری دشوار می کند. در همین راستا کمپانی خوش نام MSI جدید ترین فناوری خود موسوم به Mystic Light Sync را معرفی کرده است. MSI نخستین تولید کننده سخت افزار در جهان است که استفاده از LED RGB را در مادربردها (X99A GODLIKE GAMING) راه اندازی کرد.

به لطف Mystic Light Sync، نه تنها نقطه ضعف مورد نظر به طور کامل از بین می رود، بلکه یک هماهنگی خاص در بین سخت افزارهای مجهز به LED RGB به وجود آمده و نیاز به کنترلرهای مجزا نیز از بین خواهد رفت. تجربه ای کم نظیر، پویا و راه اندازی آسان را می توان در Mystic Light Sync یافت. رایزنی های MSI با برندهای همچون Cooler Master، Silverstone و Corsair تضمینی بر عملکرد بی نقص این فناوری است. تمامی رشته های مدیریت این فناوری در نرم افزار اختصاصی MSI Gaming App تعریف شده است. این نرم افزار قابل نصب بروی روی گوشی های موبایل هوشمند، تبلت و کامپیوترهای شخصی است. افزون بر سخت افزارهای داخلی، گیمرها قادر به ایجاد تغییرات در ماوس و حتی صفحه کلید نیز خواهند بود. پالت مدیریتی MSI Gaming App می تواند از گستره ی RGB پشتیبانی نماید که در عمل کاربران قادر به انتخاب رنگ های دلخواه خود از بین صدها رنگ متفاوت خواهند بود؛ علاوه بر آن افکت های متنوع نیز بنا بر سلیقه کاربران قابل تنظیم است.

تمامی مادربردهای مجهز به Mystic Light Extension  دارای هدرهای 4 پین بر روی PCB هستند. این هدرها را می توانید با نام 4Pin Mystic Light Extension RGB-strip در مشخصات فنی و بر روی مدار بیابید. این هدرها از نوارهای LED با توان 12 ولت پشتیبانی می کنند و کنترلر داخلی این فناوری آنها را تحت پوشش خود قرار می دهد. برند و محصولات زیر از جمله پشتیبانی کنندگان این فناوری هستند:

Cooler Master MasterKeys Pro L Gaming Keyboard

Corsair Strafe RGB Gaming Keyboard

Corsair Scimitar RGB Gaming Mouse

G.Skill Ripjaws MX780 RGB Gaming Mouse

 G.Skill Ripjaws KM780 RGB Gaming Keyboard

SilverStone PM01 Chassis

Geil DDR4 EVO X Memory

BitFenix Alchemy 2.0 Magnetic LED Strip

 Phanteks PH-LEDKT LED Strip

SilverStone SST-LS02 LED Strip

تلفیقی از LED و سخت افزار با فناوری MSI Mystic Light Sync

تلگرام نارنجی