دور دنیا در ۸۰روز با موتورسیکلت تمام برقی!

به گزارش برق نیوز، دکتر آرش امینی، عضو هیات علمی دانشکده برق دانشگاه شریف در این خصوص گفت: همزمان با حضور تیم STORM که از دانشگاه Eindhoven هلند هستند، کارگاهی را برگزار کرده‌ایم. این تیم ۲۴ نفره موفق به ساخت موتورسیکلت الکتریکی شدند که قابلیت طی مسیر در ۸۰ روز دور دنیا را دارد.

آرش امینی افزود: این گروه سفر دنیاگردی خود را سیزده روز پیش آغاز کرده‌اند و در سیزدهمین روز از سفر خود به تهران رسیده‌اند و قرار است بعد از تهران به ترکمنستان و بعد از آن به کشورهای دیگر بروند تا از این دستاورد خود رونمایی کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه شریف ادامه داد: غیر از تیم “STORM” هلندی سه تیم دیگر نیز وجود دارند که دو تیم آن از دانشگاه شریف هستند و قرار است که آنها هم دستاوردهای خود را در زمینه ساخت موتورسیکلت الکتریکی به نمایش بگذارند. البته موتورهایی که محصول همکاری مشترک دانشجویان برق و مکانیک دانشگاه شریف است، قابلیت سفرهای داخلی دارند و موتور شهری محسوب می‌شوند. موتور ساخت تیم استورم برای مسافت‌های طولانی و جهانگردی طراحی شده که با باتری کار می‌کند و باید شارژ شود.

“استورم‌ویو” اولین موتورسیکلت الکتریکی است که با داشتن محدوده حرکتی بالا، کم صدا بودن و راحتی و غیره نشان داده است که وسایل نقلیه الکتریکی دیگر صرفا ایده‌ای برای آینده نیستند.

باتری این موتورسیکلت با انرژی معادل ۲۸٫۵ کیلووات‌ساعت، به تعدادی کارتریج تقسیم شده که به راحتی قابل تعویض هستند. همچنین ساختار ماژولار این موتورسیکلت انعطاف‌پذیری لازم برای رسیدن به ترکیب دلخواه از وزن موتورسیکلت و محدوده حرکتی آن (تا ۳۸۰ کیلومتر) را نیز فراهم آورده است.
دور دنیا در ۸۰روز با موتورسیکلت تمام برقی!

منبع: برق نیوز

نوشته دور دنیا در ۸۰روز با موتورسیکلت تمام برقی! اولین بار در دیزل ژنراتور | فروش دیزل | خدمات دیزل ژنراتور | قیمت دیزل ژنراتور | شرکت نیرو آفرینان | تعمیرات دیزل ژنراتور کوپله فابریک کوپله انگلیس کوپله جی تی آی کوپله ایران سایلنت کم صدا پدیدار شد.