پسر داودرشیدی، برگزیده انجمن مهندسی برق فرانسه

حاصل عمر یک انسان ، فرزند یا فرزندانش هستند و برای پدر و مادر آبرو و حیثیت میشوند و یا …

از مرحوم داود رشید دو یادگار ارزشمند بجا مانده است ؛ لیلی و فرهاد. لیلی را همه می شناسند با ادامه راه پدر و اما فرهاد … ؟

به گزارش برق نیوز، پروفسور فرهاد رشیدی حائری، رییس گروه تحقیقات «سازگاری الکترومغناطیس» دانشگاه پلی تکنیک لوزان سوییس که تاکنون موفق به دریافت مدال علمی «بلوندل» انجمن مهندسی برق، الکترونیک و فن آوری اطلاعات و ارتباطات فرانسه شد.

پروفسور رشیدی به دلیل تحقیقات گسترده در زمینه بررسی اثرات الکترومغناطیسی رعد و برق و ارائه مدل‌ها و نرم افزارهایی برای تحلیل این اثرات که در کاهش اثرات مخرب ناشی از صاعقه بر سیستم‌ های الکتریکی و الکترونیکی، خصوصا تجهیزات خطوط انتقال برق موثر بوده است به دریافت این جایزه معتبر علمی نایل شد.

مدال «بلوندل» از جوایز علمی معتبر در حوزه برق و الکترونیک است که از جمله برندگان آن پرفسور روکارد برنده نوبل فیزیک ۱۹۷۰ بوده است.

پرفسور رشیدی حائری در سال ۲۰۰۵ نیز به پاس موفقیت‌های خود در این حوزه موفق به دریافت جایزه انجمن دستاوردهای تکنیکی IEEE شده بود.

وی فرزند استاد داود رشیدی حائری هنرمند نام‌آور سینما و تئاتر کشور است، در سال ۱۳۴۱ در ژنو به دنیا آمد. با بازگشت خانواده، تحصیلات خود را تا با پایان مقطع متوسطه در ایران سپری کرده و سپس به سوییس مهاجرت کرد و دیپلم مهندسی و تحصیلات دکتری و فوق دکتری خود را در پلی تکنیک لوزان پشت سر گذاشت و البته در این دوره مدت یک سال نیز برای آزمایش اثرات الکترومغناطیسی صاعقه در دانشگاه فلوریدا آمریکا و مرکز تحقیقاتی ناسا فعالیت داشت و سپس مدت یک سال به دانشگاه تورنتو کانادا رفت.

وی مجددا به سوییس بازگشته و پس از یک سال کار در یک شرکت مهندسی در زمینه سازگاری الکترومغناطیسی از اواخر ۱۹۹۹ به عنوان رییس گروه تحقیقات الکترومغناطیسی دانشگاه «پلی تکنیک لوزان» (موسسه فدرال تکنولوژی سوییس)فعالیت دارد.

درگذشت هنرمند بزرگ، داود رشیدی را به پرفسور فرهاد رشیدی، حاصل عمر پدر تسلیت عرض می نماییم .

منبع: برق نیوز

نوشته پسر داودرشیدی، برگزیده انجمن مهندسی برق فرانسه اولین بار در دیزل ژنراتور | فروش دیزل | خدمات دیزل ژنراتور | قیمت دیزل ژنراتور | شرکت نیرو آفرینان | تعمیرات دیزل ژنراتور کوپله فابریک کوپله انگلیس کوپله جی تی آی کوپله ایران سایلنت کم صدا پدیدار شد.