کردی: مصوبه‌ای برای افزایش قیمت برق دریافت نکرده‌ایم

به گزارش برق نیوز، آرش کردی در پاسخ به این سوال که آیا دولت به تازگی اقدامی برای گران کردن قیمت برق انجام داده است گفت: شرکت توانیر هیچ مصوبه‌ای را رسما مبنی بر گران شدن قیمت برق از دولت دریافت نکرده است.

وی افزود: محاسبات قیمت برق بر روی قبوض کماکان همانند تعرفه‌های برق قبلی انجام می‌شود و هیچ بحثی درمورد گران شدن قیمت برق فعلا وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت توانیر در پاسخ به این سوال که در حاضر وضعیت قیمت برق ایران نسبت به سایر کشورهای همسایه چگونه است گفت: قیمت برق در ایران به نسبت سایر کشورها ارزان‌تر است به طوری که قیمت برق در ایران حتی نسبت به ترکیه، عراق و افغانستان ارزان‌تر است.

کردی افزود: محاسبات نشان می‌دهد که به تدریج باید با یک شیب ملایم و مناسب به سمت قیمت تمام شده برق حرکت کنیم تا نه به مصرف کننده و نه دولت و تولیدکننده فشار و آسیب وارد نشود.

مدیرعامل شرکت توانیر ادامه داد: در حال حاضر قیمت تمام شده برق بدون سوخت معادل هر کیلووات ساعت ۱۰۰ تومان است در حالی که قیمت فروش برق حدود ۶۱ تومان است.

به گفته وی، برق در حال حاضر حدود ۴۰ تومان پایین‌تر از قیمت تمام شده به فروش می‌رسد.

منبع: برق نیوز

نوشته کردی: مصوبه‌ای برای افزایش قیمت برق دریافت نکرده‌ایم اولین بار در دیزل ژنراتور | فروش دیزل | خدمات دیزل ژنراتور | قیمت دیزل ژنراتور | شرکت نیرو آفرینان | تعمیرات دیزل ژنراتور کوپله فابریک کوپله انگلیس کوپله جی تی آی کوپله ایران سایلنت کم صدا پدیدار شد.