GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم!

همواره سعی من از نوشتن مقالات مختلف، در خصوص بازی های رایانه ای، مخصوصا بازیسازی در کشور این بود که، نقاط ضعف را بیان کنم و برای این نقاط ضعف راه حل پیشنهادی ارایه نمایم و اگر حرکت مثبتی توسط هر فرد و یا شرکتی خاص یا سازمان صورت گرفت، نمایان کنم.

GDX یکی از سیاست های درست و اصولی اجرا شده در بازیسازی کشور است.بدون اغراق، شاید اگر ۱۰ سیاست برتر اجرا شده در بازیسازی کشور را می خواستم برشمارم، یکی همین اجرا برنامه منظم و شکیلی به اسم GDX بود.این مراسم به همت انستیتو بنیاد ملی بازی های رایانه ای و به صورت ماهیانه برگزار می گردد.حال بپردازیم به اینکه اصلا این مراسم چیست و ضرورت وجودی همچنین مراسمی چیست؟

GDX یا تجربه بازیساز یک گردهمایی برای بازیسازان و علاقه مندان به بازیسازی است تا بتوانند به صورت ماهیانه دور هم جمع شده و تجربیات خود را در شاخه های مختلف در اختیار هم قرار دهند. برای مثال در رویداد اول GDX، امیرحسین فصیحی مدیر عامل شرکت فن افزار شریف، در خصوص ایده پردازی در زمینه گیم سخنرانی بسیار خوبی را برگزار کردند.نکته بسیار مهم این رویداد، هدفمند بودن این رویداد می باشد. شاید در جاهای دیگری هم برخی بازیسازان حرکت های مشابهی همچون این مراسم اجرا می کرده اند ولی اتفاقی که برای اولین بار در این مراسم روی داده است، ساختار بندی و اجرای هدفمند این مراسم است. برای مثال خیلی از بازیسازان در حال حاضر سوق به سمت بازی های موبایل پیدا کرده اند و برایشان روش های بدست آوردن درآمد از بازی هایشان حایز اهمیت است. با توجه به این شرایط، برگزار کنندگان این رویداد با دعوت از گروه عدد(تبلیغات در بازی های رایانه-زیر مجموعه کافه بازار) این امکان را برای بازیسازان در این مراسم آماده کردند تا بتوانند از نزدیک با مدیران این مجموعه گفتگو کنند و سوالات و ابهامات خود را رفع نمایند.

از طرفی دیگر طیف بازیسازان مستقل که امروز در کشور ما بسیار در حال گسترش می باشند، می توانند از نزدیک با بازیسازان با سابقه کشور بحث و تبادل نظر بپردازند و می توانند از تجارب این افراد استفاده کنند. یک تجربه ناب برای بازیسازان و علاقه مندان بازیسازی.

درانتها می خواهم از تمام دست اندرکان این مراسم تشکر کنم و درخواست کنم، این رویداد ارزشمند به صورت منظم و قوی به حیات خود ادامه دهد.

حال تصاویری از مراسم و توضیحات کوتاهی در خصوص هر عکس:(توضیح هر عکس پایین هر عکس، درج شده است!)

GDX 510x340 GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم!

• تا این برنامه، مجری مشخصی برای اجرا این رویداد در نظر گرفته نشده بود و شهاب کشاورز، مدیر انستیتو ملی بازی های رایانه ای، خود با ارایه توضیحاتی این برنامه را آغاز کرد.

GDX۵ 510x340 GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم!

• از طرف مجموعه عدد(زیر مجموعه تبلیغاتی کافه بازار) آمده بودند تا به برخی سوالات و ابهامات بازیسازان حاضر در این رویداد از نزدیک پاسخ دهند.

GDX 2 510x340 GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم!

• امیر حسین فصیحی(مدیر عامل شرکت فن افزار شریف) از بازیسازان قدیمی و با تجربه، به مانند رویداد قبل در این مراسم حاضر بودند.

GDX 4 510x340 GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم!• مراسم پذیرایی به همرا گفتگو بازیسازان

GDX 6 510x340 GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم!• وهاب احمد وند، مدیر مرکز رشد بازیسازی در حال گفتگو

GDX 12 510x340 GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم!• این چنین مراسم هایی،بستر مناسبی ایجاد می کنند برای گفتگوهای اساسی! من و شهاب کشاورز مدیر انستیتو ملی بازیسازی.

GDX 11 510x340 GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم!• فردی که شالگردن آبی رنگ بر گردن دارد، یکی از برگزارکنندکان این مراسم است! آٰرش حکیمی از منتقدهای قدیمی بازی های رایانه ای، مخصوصا در روزنامه دنیای بازی سابق و سایت دنیای بازی.

GDX 5 510x340 GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم!• آیدین ذوالقدر از مدرسان انستیتو ملی بازیسازی در حال بحث و گفتگو.

GDX 8 510x340 GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم!• حمزه آزاد و جمعی از بازیسازان

GDX۵ 2 510x340 GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم!• امیرحسین فصیحی در حین صحبت در حاشیه مراسم

GDX۳ 510x340 GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم!• بفرمایید میوه!

GDX 15 510x340 GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم!• مرتضی رضایی مدیر پروژه بازی های میرمهنا و ترکمنچای

GDX 13 510x340 GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم!• مردی که کت قرمز رنگ به تن دارد، کسی نیست جز دانیال نوروزی از اعضا اصلی مدیریت سایت زومجی(zoomg.ir)

GDX 20 227x340 GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم!• وهاب احمدوند در حال توضیح مسابقه Global Game Jam برای حضار.

GDX 25 510x340 GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم!• امید صادقوند سازنده بازی بتلفیش، در حال سخنرانی در خصوص تجربیات شخصی خود از ساخت این بازی(این بازی تماما توسط شخص امید صادقوند ساخته شده است.)

GDX 29 510x340 GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم!• در حین سخنرانی امید صادقوند

تمامی این عکس ها توسط میثم قربانی، تهیه شده است. اگر بعضی از عکس ها با درج جملات طنز کامل شده اند، به خاطر نوع عکس برداری میثم قربانی بوده است که بار طنز را به دوش می کشیدند!

از طریق سایت گیم ایمگ و یا این لینک یعنی انستیتو ملی بازی های رایانه ای می توانید از آخرین اخبار  GDX مطلع شوید.

GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم!

نوشته GDX یک تجربه ناب!به همراه عکس هایی از مراسم! اولین بار در GameEMag پدیدار شد.

علم و فناوری

بک لینک